Mantı Evi Açmak

Editor Korkmazbey Haziran 17, 2021 0 okunma 0 yorum 1 dakikada okuyabilirsiniz

Mantı dükkânı da diğer dükkânların işleyişinden bir farklılık göstermemektedir. Mantı evi açmak konusunda sadece bir ürüne odaklandığı ve onun için uğraştığı zaman daha kaliteli ürünler meydana çıkarmış bulunuyorsun. Kaliteli ürünler meydana getirebilmek için odak noktanı sadece ona vererek işler ortaya çıkarmak gerekmektedir. Mantı evinde bu işlem kolaylıkla gerçekleşebiliyor. Sadece mantığı ile uğraşıldığı için ne kadar satılabilir, nasıl geliştirebilirim gibi mantıklı şeyler üretiliyor.

Mantı Evi Açmak Mantıklı mı?

Mantı evi açmak diğer bir husus ise mantı üzerine birçok işletme açılmış durumdadır. Diğer işletmelerden ayrılabilmek için bir farkı ve dikkat çeken bir özelliğinin olması gerekiyor. Diğer işletmeler ile aynı kapasitede olursa bir arz talep meselesi de o kadar az olmaktadır. Mantı her yöre de farklı sunumlar ile karşı karşıya kalmaktadır. Mantı evi açmak dediğimiz zaman standart bir mantı evi açmak istiyoruz yoksa her yöre hitap eden bir farklılığı olan bir mantı evi açmak istiyoruz. Bu özelliklere karar verilerek sonra sıcak bir ortam lezzetli mantılar ile güzel sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Mantı Evinde En İyi Mantı Nasıl Hazırlanır?

Mantı tarifleri yöresel olarak değişmektedir. Bilinen en iyi tarif Kayseri ilinin tarifi olabilir. Bu konuda önemli açıklamalar bulunmaktadır. “Mantı yapmak için önce yoğurulmuş hamur oklava ile açılır. Daha sonra açılan yufka küçük kareler halinde kesilir. Her bir karenin içine büyük itina ile soğanlı ve baharatlı et konulup kapatılır. Mantı doldurma olarak tabir edilen bu işlem mantının en maharet isteyen kısmıdır.

Doldurulan mantılar kaynamış suya atılarak bir müddet pişirilir. Dişe yapışmayacak kıvama geldiklerinde ateşten indirilir. Servis yapılması için yağ, salça ve bir miktar su ilavesi ile meydana gelen karışım mantının üzerine dökülür.

Mantıya lezzetini verecek olan sarımsaklı yoğurt ve sumak da ilave edildiğinde yemek için hazır demektir. Kayseri Mantısı Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillenmiş ve coğrafi işaret almıştır.”

Editor Korkmazbey

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 16 yazı paylaştı.

Haz 17, 2021

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.