Toptan Erişte

admin Haziran 08, 2021 0 okunma 0 yorum 3 dakikada okuyabilirsiniz
Erişte

Toptan Erişte

Erişte az ve uz olarak yapılmamaktadır. Toplu un ve yumurta ile yapılabilmektedir. Toptan alınıp satılması da daha kolay haldedir. Toptan alındığı zaman erişteyi sıkıntı çekmeden saklaya bilir ve kullanabilirsiniz. Erişte kurutularak yapıldığından dolayı kolaylıkla saklanabilmektedir.

Y

Erişte

Erişte

apımı da büyük işler beklediğinden dolayı toptan alınıp ve satılması çok daha kolay olmaktadır. Büfelere ve alışveriş merkezlerine toptan şekilde satıldığı zaman alım daha kolay hale gelmektedir. Ve satılması da bir o kadar kolay ve mantıklıdır. Marketlere toptan satıldığı zaman insanlar kilo ile istedikleri ölçüde rahatlıkla alabilme kolaylığı sunulabilmektedir.

Erişte toptancılara dağıtılarak toptan kolaylık ve rahatlıkla ulaşabilmektedir. Erişte çeşitlilik ve daha çok kitlelere ulaşması için toptan satım sağlanmaktadır.

Toptan satılarak erişte daha çok kitleye ve müşteriye hitap etmektedir. Böylelikle erişte kültürünü birçok kişiye rahatlıkla tanıtmış oluyoruz. Toptan satış yapılan yerlerde satılması büfe, alışveriş merkezi, lokanta ve evlere satış sağlanarak hedef kitleye ulaşım sağlanmaktadır. Ulaşım sağlandıktan sonra sorun yaşanmadan rahatlıkla evlerde ve hizmet sektöründe saklanabilme imkanı sunuyor.

Erişte toptan hizmet imkanıyla farklı kültürlere erişte kültür ve geleneğini tanıtmış olunur. Tanıtım erişte kültürüne ve geleneğine uygun erişteler yapıldığı zaman kolaylıkla ürün tanıtımı sağlanmaktadır. Kültür harmanlanması olan erişte böylelikle farklı kültürlere de kendini bizzat tanıtmaktadır.

Çin de ilk kullanılmaya başlandığı söylenen erişte oradan buraya gelene kadar şekil ve pişirme farklılığı ile kültür harmanlanmasına uğramıştır. Anadolu mutfağına uyum sağlayan erişte bu vasıtayla farklı medeniyetlere gönderilirken toptan kolaylığı erişte geleneğinden kayba uğramadan gönderilmesini sağlamaktadır. Erişte toptan hizmetiyle kolaylıkla teslim edildiği zaman erişte ürünlerinde sıkıntıya uğramadan hizmet verildiğini görmemizi sağlamaktadır. Erişte toptan olması almayı düşünen herkese muhakkak bu yöne değinmelidir.

Erişte toptan tercih edilmesi hem kültür tanıtımı için hem de evde yapımında zorluk olduğundan dolayı sıkıntı yaşanmaması için toptan alındığı zaman daha kolaylıkla alınım sağlanmaktadır. Erişte makineleri sağlanarak kesiminde ve yapımında sağlıklı olması sağlanmaktadır.

Hijyenik olması ürünlerin tercih edilmesinde oranları arttırmaktadır. Sağlıklı olması ve tat bakımında bire bir olması her şeyden daha önemli hale gelmektedir. Eriştenin tercih edilebilmesi için sağlık ve içeriğinin önemli olması vazgeçilmez hale gelmektedir.

Erişte kıvam ve kokusu bakımından tercih edildiği zaman alan insanlar bunu örnek aldıkları zaman daha doğru ve kültüre uygun ürünler meydana gelmiş hale sunuyor.  Sadece yurt dışında veya başka milletlere ürünü tanıtmak için kullanılmaya tercih edilmektedir. Kendi milleti ve Anadolu insanın da doğru erişte kültürüne uygun yapması önem arz ettiğinden dolayı hassasiyetle icraata geçmiştir. Kıta Çin’de çorba içinde et suyuyla servis edilen yemek, kuzeybatı bölgelerine gidildikçe eti daha yoğun bir makarna şeklinde sunuluyor. Ülke genelinde sokaklardan, süpermarketlerden en kolay ve ucuza alınabilen “la mien”in yapılışı da görsel bir zevk veriyor. “La mien” ustalarının hazırladıkları hamuru artistik figürlerle saniyeler içinde ince, tel tel yapması ve haşlayıp servis etmesi birkaç dakika alıyor.

Çin de bu şekilde sunulan erişte Anadolu da hamuru kurutarak ve ince ince kesim yapılmıştır. İnce ince kesilen erişteyi yağda kavurularak pişirilmesi sağlanmaktadır. Başlangıcından bu zamana kadar olan ince değişimini kültürler arsında erişte toptancılığıyla değişime uğratmaktadır. Erişte toptancılığında hızlı teslimata bizzat dikkat edilmektedir. Yiyecek ürünlerinde sıkıntı olabileceğinden dolayı büyük sorun teşkil etmemesi için hızlı teslimat olmaktadır. Erişte kurutularak yapıldığından dolayı gene de çok bozulmaya uygun bir ürün değildir.  Bozulmaması da düşünülerek mantıklı ve doğru paketleme ile teslimatlar yapılmaktadır. Paketleme aşamalarının da toptan eriştelerde hassasiyete dikkate dildiği önemli bir konu haline gelmektedir.

Toptan erişte ticaret acısından düşündüğümüz zaman en çok tercih edilen konular arasında yer almaktadır. Yer almasının sebebi son zamanlarda insanlar organik ve kültür yemeklerine önem verdiği için lokanta ve alışveriş merkezlerinde satım ve tüketilmeye önemli yer verilmeye dikkat edilmektedir. Dikkatli bir şekilde yer verilen ticarete erişte de yer önemli araştırmalar gerektirmektedir.

Araştırma ve incelemeler sonucunda insanlar bunu bilerek ve isteyerek almayı tercih etmektedir. Alımlar sonucu insanlar memnun kalarak tercih oranını arttırmaktadır. Toptan erişte alım ve satımların da en önemli konulardan bir tanesi sağlıklı ve hijyenik olmasıdır.

 

admin

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 12 yazı paylaştı.

Haz 08, 2021

Haz 08, 2021

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.